Tarih - Tarih Öğretmenlerine Kaynak

Haber-Duyuru

Haber - Duyuru

Prof. Dr. İsmail Hakkı DEMİRCİOĞLU Hocamız Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Dekanlığı'na Atandı

Prof. Dr. İsmail Hakkı DEMİRCİOĞLU Hocamız Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Dekanlığı'na Atandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi öğretim üyesi ve Prof. Dr. İsmail Hakkı DEMİRCİOĞLU hocamız, Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Dekanlığı'na atanmıştır. Yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz. 
       Hocamız, yeni görevine atanması ile ilgili haberi sosyal medya hesabından "Bugün itibariyle Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Dekanlığına atanmış bulunmaktayım. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde tamamen ayrılmamakla birlikte, bundan sonra belirli bir süre vatana hizmete Ankara İncek’te bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde devam edeceğim." ifadesi ile paylaşmıştır.
 
Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Dekanlığı Hakkında:

Devamını oku...

Aerospace BAU'dan Anlamlı Etkinlik: Nuri Demirağ'ı Anma Günü

Aerospace BAU'dan Anlamlı Etkinlik: Nuri Demirağ'ı Anma Günü

Aerospace BAU, Türk havacılık tarihinin unutulmaz değeri Nuri DEMİRAĞ'ı anlamlı bir etkinlik ile anıyor. Türk Havacılık Tarihi'nin yazımı üzerine ilk akademik çalışmalardan birini gerçekleştiren ve kendisi de bir havacı-eğitimci olan "Mustafa Kemal'in Uçakları" adlı kitabın yazarı Sayın İsmail YAVUZ ve merhum Nuri DEMİRAĞ'ın torunu Sayın Bilge KUM'un katılımı ile Bahçeşehir Üniversitesi, Fazıl Say Konferans Salonu'unda 13 Kasım 2016 saat 14:00'de bir anma töreni düzenliyor.

Devamını oku...

SSM'den İlginç Bir Tarih Eğitimi "Mücevher Üzerinden Tarihi Okumak"

Sakıp Sabancı MüzesiSakıp Sabancı Müzesi'den İlginç Bir Tarih Eğitimi "Mücevher Üzerinden Tarihi Okumak"

SSM Yetişkin Eğitimi Programları, 2016 Güz döneminde “Mücevher Üzerinden Tarihi Okumak” konusuyla değerli taşların, kıymetli hazinelerin geçmişine yoğunlaşıyor.  

Prof. Dr. Gül İrepoğlu tarafından verilecek olan ders programı toplam sekiz hafta sürecek ve iki modül halinde uygulanacaktır. Beş hafta sürecek ilk modül “Osmanlı Saray Mücevheri”, üç hafta sürecek ikinci modül ise “Avrupa Mücevheri” konulu olacaktır. 

Devamını oku...

VIII. ULUSLARARASI TÜRK DİLİ KURULTAYI

Türk Dil Kurumunun kuruluşundan bu yana yürüttüğü en mühim faaliyetlerden biri olan Türk dili kurultaylarından sekizincisi bu yıl 26 - 30 Eylül 2016 günlerinde Ankara'da gerçekleştirilecektir. Dünyadaki Türk dili araştırmalarında çok mühim bir yeri olan ve milletlerarası bilim çevrelerince kurumlaşmış ilmî toplantı olarak kabul edilen bu faaliyetin temeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk Dil Kurumunun kurucusu Gazi Mustafa Kemal tarafından atılmıştır.

Devamını oku...

Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Eğitim Fakültelerinin Akreditasyonu

Değerli Eğitim Araştırmacıları;
 
5 - 8 Mayıs 2016 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde düzenlenecek olan VIII. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresinin ana teması "Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Eğitim Fakültelerinin Akreditasyonu" olarak belirlenmiştir. Sekizincisini düzenleyecek olduğumuz kongremiz Avrupa Eğitim Araştırmaları Birliği, Dünya Eğitim Araştırmaları Birliği, Uluslararası Eğitimciler Birliği ve Uluslararası Nitel Araştırmalar Birliği desteği ile gerçekleştirilecektir.
 
VIII. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi, aşağıda belirtilen programlar çerçevesinde yapılan araştırmaları içerecektir.

Devamını oku...

etarih istatistik

Makale Görünüm Sayısı
26004854

Üye Kaydı ve Girişi

83 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi