OSMANLICA ÖĞRENİYORUM

www.etarih.com sitemizin OSMANLICA ÖĞRENİYORUM etkinlikleri devam ediyor. Her yaştan, her meslekten meraklısına ister kişisel ister grup halinde giriş düzeyinde OSMANLICA dersleri verilmektedir. Türk kültür tarihinin Dünya çapında unutulmaz eserlerinin yazıldığı Osmanlı dönemi; Türk kültür tarihi açısından olduğu kadar, Devlet-i Aliyenin tüm evrakı (resmi belgeleri) de bu yazı dilinde hayat bulmuştur.

Üç kıtada otuza yakın devletin de geçmiş ile bağlarını bu yazı dili sağladığı gibi, devletin dünya çapındaki faaliyetleri hiç ummadığınız ülkelerin arşivlerine de yelken açmıştır. Özellikle İngiltere, Fransa ve son yüzyılda ABD''''nin de siyaset, hukuk, yönetim,uluslararası ilişkiler, strateji, tarih,sosyoloji alanlarında çalışan pek çok araştırmacısı Osmanlı dünyasındaki tüm Osmanlıca arşivleri didik etmekle kalmamışlar; Bu kaynakların orjinallerini veya farklı tekniklerle üretilmiş kopyalarını kendi devlet arşiv, kütüphane ve müzelerine taşımayı da ihmal etmemişlerdir. Bu kadar geniş bir araştırma sahası bir yana hala baba ve dedelerimizden kalma pekçok resmi evrakın da içinde Osmanlıca belgelerle karşılaşmamız mümkündür. Uzun yıllar boyunca Tarih ve Edebiyat bölümlerinin zorunlu dersi olarak bir kenarda unutulan Osmanlıca''''nın değeri günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır.

SİTEMİZ DE BU ALANA KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA "OSMANLICA ÖĞRENİYORUM" etkinlikleri düzenlemektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ OSMANLICA I (Giriş Düzeyi)

 •Osmanlı Elifbası

•Okutucu Harfler

•Okutucu harflerle ilgili İmla Kuralları

•Ekler

•Matbu Metin Okuma Çalışmaları

•Osmanlıca Fontların Tanıtımı

•Rik''''a ya Giriş

Toplam Eğitim süresi 30 saattir. Eğitim başvuruları için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden irtibata geçiniz. Gruplara özel indirimler uygulanmaktadır.

56 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Sponsorlar

Sponsorlar