Kutluhan Er BİLGE

Neden Geri Kaldık?

Neden Geri Kaldık?

Son üç yüzyılın bu coğrafyanın siyasetçi, iktisatçı, sosyolog, mühendis, tarihçi, ilahiyatçı, bakkal, manav, sade vatandaş... Kısaca hepimizin zihinlerini meşgul eden, en çok konuştuğumuz ama bir türlü çözemediğimiz sorunu... NEDEN GERİ KALDIK? Zirveden Nasıl Düştük?

Yazılan binlerce makale, köşe yazısı, ders kitabı ve akademik çalışmaya rağmen hala zirve yapmamış isek demek ürettiklerimizi pek derde deva olmamış efendim.

Milyonlarla sebepten sadece bir tanesini nazarınıza arz ediyorum. Sadece mukayase ediniz, sonra da ilgili linklerden kimler? neleri? kimleri? ne şekilde tasarlıyorlar? anlamaya çalışınız efendim.

Kısaca düşünmekte ve düşüncelerimizi medenice paylaşmakta sanırım mahir değiliz...

Think Thanks Kuruluşları

Türkiye

ASAM: http://avsam.org

TASAM : http://www.tasam.org

 

ABD

 
Alan Guttmacher Institute www.agi-usa.org
Alexis de Tocqueville Institution www.adti.net
Amer. Enterprise Institute for Public Policy Research www.aei.org
Amer. Institute for Contemporary German Studies www.aicgs.org
Amer. Institute for Research www.air.org
Amer. Legislative Exchange Council www.alec.org
Amer. Savings Education Council www.asec.org
Amer. Tax Policy Institute www.americantax.org
Americans Back in Charge Fndt. www.abic.org
ANSER www.anser.org
Asia Pacific Policy Center www.appcusa.org
The Aspen Institute www.aspeninstitute.org
The Atlantic Council of the U.S. www.acus.org
Battelle Memorial Institute www.battelle.org
Biophysical Society www.biophysics.org/biophys/society
British American Security Information Council www.basicint.org
Brookings Institution www.brookings.edu
The Capital Research Center www.capitalresearch.org
Carnegie Endowment for Intl. Peace www.ceip.org
Carnegie Institution of Washington www.carnegieinstitution.org
Cato Institute www.cato.org
Center for Defense Information www.cdi.org
Center for Democracy www.centerfordemocracy.org
The Center for Equal Opportunity www.ceousa.org
Center for Immigration Studies www.cis.org
Center for Intl. Environmental Law www.ciel.org
Center for Intl. Policy www.cipoline.org/
Center for Intl. Private Enterprise www.cipe.org
Center for National Policy www.cnponline.org
Center for Policy Alternatives www.stateaction.org
Center for Public Integrity www.publicintegrity.org
Center for Public Justice www.cpjustice.org
Center for Strategic & Budgetary Assessments www.csbaonline.org
Center for Strategic & Intl. Studies www.csis.org
Center for the Study of Social Policy www.cssp.org
Center on Budget & Policy Priorities www.cbpp.org
Center on Policy Attitudes & the Program on...www.policyattitudes.org
Chemical & Biological Arms Control Inst. www.cbaci.org
The CNA Corp. www.cna.org
Committee for Economic Development www.ced.org
Competitive Enterprise Institute www.cei.org
The Congressional Institute Inc. www.conginst.org
Consumer Energy Council of America Research Fndt. www.cecarf.org
Council for Excellence in Government www.excelgov.org
Council on Competitiveness www.compete.org
Council on Foreign Relations www.foreignrelations.org
Council on Hemispheric Affairs. (COHA) www.coha.org
Economic Policy Institute www.epinet.org
Economic Strategy Institute www.econstrat.org
The Eisenhower Institute www.eisenhowerinstitute.org
Employee Benefit Research Institute www.ebri.org
Employment Policies Institute www.epionline.org
Environmental & Energy Study Institute www.eesi.org
Environmental Law Institute www.eli.org
Ethics & Public Policy Center www.eppc.org
The European Institute www.europeaninstitute.org
Fair Government Foundation www.fgf.org
Forum for International Policy www.ffi.com
The Foundation Center www.fdncenter.org
Foundation for Future Leadership www.futureleadership.org
Foundation for Public Affairs www.pac.org
The Freedom Alliance www.freedomalliance.org
The Fund for Peace www.fundforpeace.org
George C. Marshall Institute www.marshall.org
George Meany Center for Labor Studies...www.georgemeany.org
German Marshall Fund of the United States www.gmfus.org
The Henry L. Stimson Center www.stimson.org
Heritage Foundation www.heritage.org
Hudson Institute www.hudson.org
IIT Research Institute www.iitri.org
Initiative & Referendum Inst. www.iandrinstitute.org
Institute for Alternative Futures www.altfutures.com
Institute for Defense Analyses www.ida.org
Institute for Foreign Policy Analysis www.ifpa.org
Institute for Health Policy Solutions www.ihps.org
Institute for Intl. Economics www.iie.com
Institute for Justice www.ij.org
Institute for Policy Studies www.ips-dc.org
Institute for Research on the Economics of Taxation (IRET) www.iret.org
Institute of Gas Technology www.igt.org
Institute of Medicine www.iom.edu
Internet Policy Inst. www.internetpolicyinst.org
Intl. Foundation for Election Systems www.ifes.org
Intl. Law Institute www.ili.org
The Intl. Management & Development Institute www.members.aol.com/imdiweb
Investor Responsibility Research Center www.irrc.com
Johns Hopkins Univ. Foreign Policy Institute (SAIS) www.sais-jhu.edu/centers/fpi
Joint Center for Political & Economic Studies www.jointcenter.org
The Justice Policy Inst. www.cjcj.org
The Leadship Institute www.leadershipinstitute.org
The Lexington Institute www.lexingtoninstitute.org
The Lindesmith Center/Drug Policy Foundation www.drugpolicy.org
Logistics Management Institute www.lmi.org
Mathematica Policy Research, Inc. www.mathematica-mpr.com
The Middle East Institute www.themiddleeastinstitute.org
Natl. Academy of Engineering www.nae.edu
Natl. Academy of Public Administration www.napawash.org
Natl. Center for Policy & Research for Women...www.cpr4womenandfamilies.org
Natl. Center for Policy Analysis www.ncpa.org
The Natl. Center for Public Policy Research www.nationalcenter.org
Natl. Center on Education & the Economy www.ncee.org
Natl. Democratic Institute for Intl. Affairs www.ndi.org
Natl. Environmental Policy Institute www.nepi.org
Natl. Health Policy Forum www.nhpf.org
Natl. Institute for Public Policy www.nipp.org
Natl. Policy Assn. www.npal.org
Natl. Research Council www.nas.edu
Natl. Security Archive (GWU) www.nsarchive.org
New America Fndt. www.newamerica.net
New Directions for Policy www.ndpolicy. com
Northeast-Midewest Institute www.nemw.org
The Philanthropy Roundtable www.philanthropyroundtable.org
Pinchot Institute for Conservation www.pinchot.org
Population Referance Bureau www.prb.org
Potomac Institute for Policy Studies www.potomacinstitute.org
Progress & Freedom Foundation www.pff.org
Progressive Policy Institute www.ppionline.org
Public Forum Institute www.publicforuminstitute.com
Public Service Research Fndt. www.psrf.org
RAND www.rand.org
Resources for the Future www.rff.org
Ripon Society www.riponsociety.org
SRI Intl. www.sri.com
Tax Foundation www.taxfoundation.org
Urban Institute www.urban.org
Washington Institute for Near East Policy www.washingtoninstitute.org
Woodrow Wilson Intl. Center for Scholars wwics.si.edu
World Resources Institute www.wri.org
Worldwatch Institute www.worldwatch.org

etarih istatistik

Makale Görünüm Sayısı
26007219

Üye Kaydı ve Girişi

111 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi