Tarih - Tarih Öğretmenlerine Kaynak

etarih.com ile 7. Yıl

Değerli www.etarih.com yazarları,

       Site içeriğine katkılarınız ile etarih.com 6. yayın yılını doldurmuş bulunmaktadır. Bu süre içerisinde etarih.com ailesine gerek yazar, gerekse üye olarak katılan dostlarımıza teşekkürü borç biliriz. Son "Google Analytics" verilerine göre etarih.com sadece ülkemizde değil, 49 ülkede ilgiyle izlenmeye devam etmektedir.
       
       7. yayın yılında içerik açısından daha zengin bir etarih.com ile okurlarımıza ulaşma azmindeyiz. Yurtdışı dahil olmak üzere okurlarının büyük bölümü tarihçi ve tarih öğretmenlerinden oluşan etarih.com içerik zenginleştirmesinin yanında teknik alt yapıda da okuyucularına daha rahat erişim sağlayacak güncellemeler yapmaya devam edecektir.

      Yeni yayın döneminde yazarlarımız listesindeki arkadaşlarımızdan hiç yazı göndermemiş bulunanlar listeden kaldırılacaktır. Düzenli yazı göndermeyip ara sıra çalışmalarını paylaşmak isteyen arkadaşlarımız için "Sizden Gelenler" ve "İnceleme-Araştırma" bölümleri hizmet vermeye devam edecektir.

      Yine, en fazla içerik üyelerimize sağlanmaya devam edecektir. Siteye üye olmayanların istiafadesine açık olan bölümler site içeriğinin sadece % 3'ünü teşkil etmektedir.

       Yine öğretmenlerimizin ilgiyle izledikleri ve ne zaman? yağmuruna tuttukları "Etkinliklerle Tarih Öğretimi" köşesinde yazarımız ve tarih öğretmeni "Erol Kömür" önümüzdeki günlerde fasılalarla paylaşmaya devam edecektir.

       Sayın Kömür aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırlık safhasında bulunduğu ve standartlarını yeni duyurduğu zenginleştirilmiş e-içerik örneklerini öğretmenlerimiz ile paylaşacaktır. Bu konuda üretim yapmaya başlayacak firmalara bu içerikleri incelemeden yola koyulmamalarını tavsiye ederiz. Zenginleştirilmiş içerikler konusundaki çalışmaları da Sayın Kömür öncelikli olarak özel üyelik sistemi ile tarih öğretim programları kursiyerleri ile kurslara emeği geçen akademisyen ve kurs yöneticileri ile paylaşacağını ifade etmektedir.        Değerli, etarih.com üyeleri; ülkemizde geleceğe yönelik projelerin birşekilde tıkanması durumunda her zaman olduğu gibi geçmişin sır perdesi aralanmakta ve gündem çok rahat bir şekilde manipüle edilmektedir. Durumdan pay çıkartmaya çalışanların uğultusundan tarihçilerin sesleri maalesef işitilmeyecek kadar cılız çıkmaktadır. Birtakım tarihçi ya da araştırmacı sıfatı ile çığırtkanlık yapanların velvelesini de ortama ilave ettiğinizde tozun dumanın arasında hakikatı yalanlamak ya da hakikatin kuyruğundan tutup gövdesini ve başını yere çalmak manipülatörler için gayet kolay ve kazançlı bir meslek haline dönüşmektedir. Üzülerek ifade etmeliyiz ki bu duruma bazen tarihçilerimiz ve tarih öğretmenlerimiz de alet edilmektedir.

       Güneş doğduğunda sis nasıl dağılıyorsa, hakikat yüceltildiğinde de zihinlerimizdeki tozun ve gubarın dağılmaması düşünülemez... Hakikati, yüceltecek hakikat erleri de bu işin ihtisasını yapmış değerli tarihçilerimiz olmalıdır.

       Yeni yayın döneminde etarih.com'un beklentilerinizi karşılaması dileği ile...

       www.etarih.com

etarih istatistik

Makale Görünüm Sayısı
26763091

220 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi